KUCHNIA

 

Wybieramy meble do kuchni

Przy wyborze odpowiedniego wyposażenia kuchni, ograniczyć nas mogą jedynie finanse, gdyż wybór zarówno mebli jak i wszelkich dodatków, obecnie jest tak szeroki i dostępny dla każdego, że w bardzo przystępny sposób możemy kuchnię dostosować do swoich potrzeb i wymagań.

Na początek musimy ustalić jaki styl będzie reprezentować nasza kuchnia, czy będzie to styl nowoczesny czy skłaniamy się ku tradycyjnemu, klasycznemu wystrojowi. W style nowoczesnym znajdują zastosowanie błyszczące lub przeszklone fronty z aluminiowymi i stalowymi dodatkami, bądź wykonane z orientalnych gatunków drewna jak mahoń, wenge, palisander, heban czy teak. Styl klasyczny reprezentuje min. stylistyka prowansalska, rustykalna czy też angielska.

Kolejnym ważnym elementem jest wybór rodzaju zabudowy. Chyba najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest wybór gotowych elementów kuchni, które są dostosowywane pod indywidualny wymiar i rozmieszczenie kuchni. Jest to niewątpliwie dużo tańsze rozwiązanie, niż wykonanie indywidualnego projektu z zestawem mebli na wymiar.

Wybraliśmy zabudowę to teraz zastanówmy się nad rodzaj materiału, z którego meble będą wykonane. Najpopularniejszym rodzajem jest laminowana płyta wióra, która jest stosunkowo niedroga i dostępna w szerokim wzorniku i wachlarzu kolorystycznym. Równie popularne są trwałe płyty MDF sprasowane płyty pilśniowe pokryte folią PVC lub fornirowane. Jeśli ktoś stawia na wysoką jakość, warto zastanowić się na meblami wykonanymi z drewna, które są barwione, lakierowane lub woskowane na dowolnie wybrany kolor. Tutaj jednak jakość idzie w parze z wysoką ceną. Innym surowcem wykorzystywanym prze produkcji frontów meblowych jest szkło. Przeźroczyste czy mleczne nada kuchni lekkości, oryginalności i nowoczesnego charakteru.