Idealne schody drewniane – jak one powstają

Schody drewniane to dziś w Polsce najpopularniejszy rodzaj schodów. Wiedzą o tym dobrze stolarze z bryschtreppen.com , którzy nie mogą się wprost opędzić od klientów, a ich grafik wypełniony jest zawsze na wiele tygodni naprzód.

Polacy pokochali wyroby drewniane i docenili ich walory praktyczne oraz estetyczne.

Gdy projektujemy schody drewniane, mamy do wyboru trzy elementy rzutujące na to, jaki będzie ostateczny efekt

  • Kształt, a więc to czy są one proste, idą po łagodnym łuku, mają dwie części czy jedną, a może są ostro i spiralnie skręcone? Od tego zależy bardzo wiele. Zwykle proste schody drewniane stosuje się w ramach wewnętrznej klatki schodowej przy wejściu do mieszkania, natomiast spiralne, jako bardziej dekoracyjne sprawdzą się na przykład przy dużym, otwartym salonie.

  • Balustrada. Jeśli jest prosta i drewniana, schody sa najbardziej klasyczne. Nieco bardziej ozdobna świadczy o fantazji właścicieli, ale warto pamiętać, że detale dekoracyjne łatwiej się nudzą, a trudno będzie to potem zmienić. Możemy też zaprojektować schody z samych stopni, drewniane, bez balustrady. Są szalenie oryginalne i dekoracyjne, ale wymagają ostrożności w użytkowaniu i absolutnie nie nadają się dla dzieci czy osób starszych.

  • Kolor drewna. Używa się z bardzo różnych gatunków drewna, a to oznacza różną kolorystykę. Trzeba dopasować ją do wnętrza.