Płyty polistyrenowe – poznaj ich właściwości i zastosowanie

 

To taki typ produktu, który pojawia się niemal wszędzie, ale rzadko go zauważamy. Płyty polistyrenowe mają mnóstwo zastosowań, tyle tylko, że zwykle sami się tym nie zajmujemy jako konsumenci. Dlatego klientami kodrewex.com.pl/plyty-i-folie-polistyrenowe.html są głównie przedsiębiorcy, bo dla nich bez płyt polistyrenowych funkcjonowanie jest praktycznie niemożliwe. O jakle branże chodzi?

 

Płyty polistyrenowe są fundamentalnym materiałem na przykład w branży reklamowej. Są używane na przykład do wyrobu elementów świetlnych takich jak kasetony, a także do robienia stojaków na reklamy. Polistyrenowe elementy występują także w billboardach i innych tego typu rzeczach związanych z reklamą. Płyty mogą być też używane do wyrobu opakowań jednorazowych. Sa stosowane także do wyrobu opakowań na kosmetyki, bo polistyren jest bardzo lekki, a to w tej branży ważne.

 

Bez płyt polistyrenowych nie istniałaby także branża zabawkarska. Są one idealne do tego, by wykonać lekkie zabawki, a tworzywo jest w stu procentach bezpieczne dla dzieci. W dodatku płyty polistyrenowe mogą mieć naprawdę dowolne kolory i wzory, co w tej branży jest bardzo ważne, bo dzieci kochają kolorowe zabawki. A rodzice na pewno docenią to, że tworzywo można łatwo umyć i jest ono bardzo trwałe, a przy tym dość tanie.