Materiały stosowane do produkcji ławek ogrodowych

 

Ławki ogrodowe stanowią nieodzowny element małej architektury każdego ogrodu. Produkują je wykwalifikowani specjaliści, którzy doskonale wiedzą jakie wymagania stawiają przed nimi współcześni inwestorzy. Jeszcze kilka lat temu wszystkie ławki dostępne w standardowym asortymencie sprzedawców wykonywane były z litego drewna lub materiałów drewnopodobnych. Dziś jednak sięga się również po inne tworzywa. Skąd jednak tak duże zapotrzebowanie na zróżnicowane projekty ławek ogrodowych?

 

 

Jakość oraz prezencja są dla inwestorów najważniejsze

Klienci sklepów sprzedających ławki do ogrodów nie zwracają dziś większej uwagi na cenę. Wiedzą bowiem, że za dobry jakościowo produkt jak te dostępne w metalico.pl , trzeba zapłacić. Znacznie istotniejsza jest dla nich prezencja ławek do ogrodów a także ich trwałość, czyli chociażby odporność na uszkodzenia mechaniczne i działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Ławki ogrodowe dopasowywane są nie tylko do gustów inwestorów, ale przede wszystkim także do architektury ogrodowej, z którą powinny tworzyć spójną całość.

 

 

I tak do:

  • ogrodów klasycznych – wybieramy zwykle ławki drewniane, które wymagają regularnych zabiegów pielęgnacyjnych;
  • ogrodów nowoczesnych – wybieramy ogrodowe ławki z metalu lub żeliwa;
  • ogrodów rustykalnych – wybieramy ławki ogrodowe z ratanu lub wikliny.

 

Ławki ogrodowe w parku.
Ławki ogrodowe.

Zaleca się jednak, aby przed zakupem każdorazowo skonsultować się ze specjalistą, który pomoże nam wybrać najlepszy produkt odpowiadający naszym potrzebom.