Architekt wnętrz przy zakupie mebli?

 

Wiele osób co kilka lat decyduje się na remont, który często wiąże się z wymianą mebli. W wielu przypadkach przy okazji można skorzystać z usług architekta wnętrz, który planuje dane wnętrze.

Czy warto?

Zakup mebli wiąże się z odpowiednim zaplanowaniem ich rozmieszczenia, często też jest to połączone z remontem. W salonach meblowych w dużych miastach, jak w Warszawie, często pracują architekci wnętrz, którzy w cenie ich zakupu wykonują aranżację. Są to zazwyczaj osoby zaraz po studiach, które stawiają pierwsze kroki w architekturze wnętrz. Katowice i inne miasta uniwersyteckie co roku wypuszczają bowiem setki absolwentów architektury wnętrz na rynek i muszą znaleźć gdzieś oni zatrudnienie.

Zalety takie rozwiązania to:

  • szybka realizacja,

  • niska cena,

  • dopasowanie pod konkretne meble.

 

Biurko architekta wnętrz w Katowicach i komputer
Biurko architekta wnętrz w Katowicach

 

Natomiast wadami takiego projektu jest:

  • projekt tylko dla jednego pomieszczenia,

  • projekty są robione masowo, nie są wystarczająco indywidualne,

  • brak w nich polotu i ciekawych rozwiązań.

 

 

Warto mieć na uwadze to, że dobry architekt wnętrz z Warszawy, którego bez zwątpienia można znaleźć w www.e-domy.pl/projekty-domow.html , nie będzie pracował w salonie meblowym, tylko założy własną działalność. To samo tyczy się innych miast, gdzie klientów na pewno nie brakuje, jak na przykład Kraków. Architekt wnętrz, który zajmuje się projektami w ramach pracy w salonie sprzedaży mebli, nie jest po prostu najlepszym w swoim fachu.