Stylowa ławka do ogrodów

 

Ławka ogrodowa pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale również dekoracyjną. Dodaje ogrodowi charakteru, klimatu i uroku. Nic więc dziwnego, że inwestorzy zwracają dużą uwagę na prezencję interesujących ich ławek. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam najpopularniejsze w ostatnim czasie modele stylowych ławek do ogrodów dostępnych w ofercie czołowego producenta małej architektury, który pod szyldem https://metalico.pl/sklep/lawki,k001006001.html produkuje ławki ogrodowe zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych z całej Polski.

Ławka ogrodowa – najważniejsza jest jakość

Dziś cena odgrywa dla nas zdecydowanie drugorzędną rolę i choć faktycznie rynek nakazuje szukania oszczędności, potrafimy interpretować je w zupełnie inny sposób. Obecnie coraz rzadziej decydujemy się na zakup nisko jakościowych ławek ogrodowych produkowanych na przykład z tworzyw sztucznych, które wykazują niewielki stopień odporności na uszkodzenia:

  • mechaniczne
  • chemiczne 
  • atmosferyczne

Stylowa ławka ogrodowa nie może sprawiać wrażenia „tandetnej” czy „kiczowatej”. Trwałość to podstawa, bo to ona decyduje o kosztach eksploatacji, a co za tym idzie – ogólnej inwestycji w ławkę ogrodową.

Ławka ogrodowa z drewna
Ławki ogrodowe z drewna

Ławka ogrodowa – z drewna, żeliwa czy metalu?

Wśród najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do produkcji ławek ogrodowych zaliczymy ławki drewniane, metalowe oraz żeliwne. Oczywiście wybór którejkolwiek uzależniony jest od ogólnej stylistyki jaka panuje w ogrodzie. Do nowoczesnych ogrodów poleca się ławki metalowe, których surowy styl doskonale wpisuje się w kanony minimalistycznych trendów. Ławki drewniane z kolei świetnie sprawdzą się w ogrodach klasycznych oraz rustykalnych, gdzie poszczególne akcenty powinny nawiązywać do sielskości oraz swojskości.

Drewniana ławka ogrodowa przed domem
Drewniana ławka ogrodowa

Budżet jest istotny

Dobrej jakości ławka ogrodowa może kosztować nawet kilkaset złotych, dlatego przed zakupem należy dokładnie zaplanować budżet jakim dysponujemy.