Jak wybrać meble tapicerowane?

Odpowiedni wybrane meble, zapewniają wnętrzu funkcjonalność, estetykę i indywidualny styl. Coraz częściej dokonując wyboru odpowiednich mebli, stawiamy na ponadczasowe meble tapicerowane. Wybór okazuje się jednak niezbyt prosty, gdyż oprócz strony wizualnej, warto przeanalizować wybór materiału obiciowego. Skóra czy ekoskóra – od tego jaki materiał wybierzemy, w dużej mierze wpływa na komfort użytkowania.

Skóra naturalna jest materiałem ponadczasowym, zawsze modnym i niezwykle eleganckim. Idealnie prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach jak również w małych przytulnych mieszkaniach. Chociaż jej przeciwnicy twierdzą, że nadaje wnętrzu chłodnego charakteru, to jednak istnieje wielu zwolenników jej zastosowania, podkreślających jej wytrzymałość i odporność. Osoby z alergiami, cena ją sobie przede wszystkim za naturalność i łatwość utrzymania w czystości, gdyż naturalna skóra nie gromadzi kurzu, nie zawiera sztucznych składników, łatwo się konserwuje i czyści. Skóra doskonale się sprawdza, w przypadku, kiedy jej wnętrze wypełnione jest elastyczną taśmą siedziskową, sprężynami najlepiej kieszeniowymi i miękką pianką poliuretanową. To spowoduje, że mebel długo będzie cieszył się swoim pierwotnym kształtem.

Ekoskóra jest materiałem dużo tańszym niż skóra naturalna. Wyglądem bardzo przypomina skórę, lecz niestety jej jakość i wytrzymałość nie zawsze odpowiada stawianym wymogom. Materiał ten ma większą skłonność do pękania, załamywania czy przecierania się. Chociaż dobrej jakości skóra ekologiczna, daje większe możliwości wyboru wzoru i wymarzonego koloru.